Peru I.
Boeing 777 - 300ER je zřetelný díky dvouproudovým motorům General Electric GE90 s velkým průměrem a tahem mezi 360 až 510 kN.
Boeing 777 je dvoumotorový širokotrupý dopravní letoun vyráběný společností Boeing Commercial Airplanes (Boeing), běžně označovaný jako Triple Seven. Jde o největší vyráběný dvoumotorový proudový letoun, jeho typická kapacita ve 3 třídách je 301 až 368 cestujících a dolet 9 704 až 15 844 km.
Boeing 777 patří mezi nejbezpečnější dopravní letadla na světě a má v typické konfiguraci s 365 cestujícími dolet 14 685 km.
Lima - Kostel Panny Marie zázračné na okraji parku Parque Central de Miraflores.
Lima - Nedělní ráno a uzavřené ulice pro sportující peruánce...
Lima - Nová výstavba pomalu vytlačuje starou.
Lima - Metro, co vlastně není metrem.
Lima - Ochranné štíty jsou asi víc kšeftem než ochrannou lidí.
Lima - José Francisco de San Martín byl jedním z nejvýznamnějších latinskoamerických vůdců boje za nezávislost kontinentu na Španělsku. V Argentině je považován za národního hrdinu a v Peru za osvoboditele země.
Lima - Čumil.
Lima - Palacio de Torre Tagle je barokní palác, který se nachází na ulici Jr. Ucayali 363 v centru Limy v Peru, pár bloků východně od Plaza de Armas. Palác je v současné době domovem peruánského ministerstva zahraničních věcí.
Lima - Iglesia de San Pedro je španělský název pro kostel svatého Petra v Limě v Peru. Kostel byl dokončen v roce 1638. Je spravován jezuity a byla vytvořena bazilika jako součást Limské arcidiecéze. Kostel je součástí historického centra Limy, které bylo na seznam světového dědictví UNESCO přidáno v roce 1991
Lima - Nedosáhla... :-)
Lima - Policie na každém rohu.
Lima - Kongresový palác Peruánské republiky. V popředí socha Simóna Bolívara - Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar y Palacios Ponte Blanco byl venezuelský generál a politik, jeden z hlavních představitelů jihoamerického boje za nezávislost na Španělsku.

Kongres se skládá ze zástupců, kteří zasedají v okrskech kongresu přidělených každému regionu, jakož i ze dvou zvláštních okresů, provincie Lima a peruánských občanů žijících v zahraničí, na základě počtu obyvatel měřeného peruánským sčítáním lidu ve vícečlenných okresech. Počet hlasujících zástupců je stanoven ústavou na 130.
Lima - Pro každý případ se dají ulice rychle uzavřít.
Lima - Barevné domečky pod Cerro San Cristóbal.
Socha Francesca Pizarra zastrčená v Parque de la Muralla.
Španělský conquistador, dobyvatel říše Inků a zakladatel dnešního hlavního města Peru Limy. Roku 1531 se vydal s několika stovkami vojáků a loděmi podél pobřeží a v srpnu 1532 založil dnešní město Piura. Odtud se vydal do vnitrozemí a po velmi těžkém pochodu džunglí a přes Andy vstoupil na území Inků. 15. listopadu 1533 dobyli Španělé bez boje hlavní město Cuzco, vyplundrovali a vypálili, Pizarro získal ke spolupráci incké náčelníky a dosadil na trůn Manco Capace II. 
Roku 1537 vznikl spor mezi Pizarrem a jeho společníkem Diego de Almagro kvůli dělení kořisti. Diego oblehl Cuzco, byl však zajat a 8. června 1538 v Pizarrově nepřítomnosti popraven. Jeho syn a další přívrženci pak 26. června 1541 Pizarra v jeho paláci v Limě zavraždili.
Lima - Basílica y Convento de San Francisco je španělský název pro klášter sv. Františka, který se nachází v Limě v Peru, jižně od Parque la Muralla a jeden blok na severovýchod od Plaza Mayor v Limě. Kostel a klášter jsou součástí historického centra Limy, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1991.
Lima - Basílica y Convento de San Francisco 
Kostel a klášter byly požehnány v roce 1673 a dokončeny v roce 1674. Ačkoli přežil několik zemětřesení neporušený v letech 1687 a 1746, utrpěl rozsáhlé škody při zemětřesení v roce 1970. Kostel je známý svou architekturou , vysokým příkladem španělského baroka .
Lima - Radost
Lima - I v šedé Limě se najdou barevná místa.
Lima - Plaza Mayor
Lima - Arcibiskupský palác
Lima - Arcibiskupský palác a kondoři havranovití.
Lima - Prezidentský palác či původním názvem Palacio de Gobierno, stojí na náměstí Plaza de Armas již od doby, kdy byla založena Lima Franciscem Pizarrem.
Lima - Stále všichni pod dohledem...
Lima - Arcibiskupský palác
Lima - Prezidentský palác. Přestože byla budova nesčetněkrát opravována a přestavována kvůli zemětřesením, je ozdobou Plaza de Armas
Lima - Pře stávka???
Lima - Basílica del Santísimo Rosario
Tento klášter dosáhl maximální slávy přibližně v polovině XVII. Století díky nesčetným plodům posvátnosti a vědy a díky velkoleposti jeho stavby. Z tohoto kláštera pocházelo 18 biskupů, mnoho učitelů a rektorů Univerzity San Marcos
Lima - Bazilika a klášter San Agustín se nachází v historickém centru Limy, před stejnojmenným náměstím a pár bloků od hlavního náměstí Plaza Mayor. Jeho péče je od svého založení provozována augustiniánskými mnichy a patří do provincie Panny Marie Milosti.
Lima - Fish in a banana leaf.
Lima - Trochu jiné balkony ve čtvrti Barranco.
Lima - Ermitáž Barranco
Byl postaven v polovině 18. století. Dříve byl tento kostel malou kaplí, kam chodili pokorní rybáři a cestovatelé. Po jeho zničení ve válce o Pacifik byla poustevna přestavěna v roce 1882. Poustevna prošla od svého vzniku několika změnami.
Prohlášen za památku v roce 1955.
Kostel je v dost zuboženém stavu a kondoři na poškozené střeše jedné z věží tomu dávají jen za pravdu.
Lima - Pláže Playa Las Cascadas a Playa Barranquito na březích Pacificu.
Lima - Zoufalství nebo úmysl?
Lima - Konečně něco barevného v šedém městě.
Lima - Paraglidy nad playa Redondo I a II.
Lima - Paraglidy nad playa Redondo I a II
Lima - Antonio Raimondi Park.
Lima - Bublinky v Antonio Raimondi Park.
2.den. Cesta z Limy do Paracasu. - 250 kilometrů v první řadě patrového autobusu. Okolí přes tónované sklo nevypadá vůbec přívětivě.
2.den. Paracas - Písečné duny na poloostrově Paracas.
2.den. Paracas - Poloostrov je 25 km dlouhý a 12,5 km široký, spojený s pevninou úzkou šíjí s jedinou přístupovou silnicí; jeho území pokrývá písečná poušť, pobřeží je tvořeno vysokými strmými útesy.
2.den. Paracas - Tajuplný ostrov.
2.den. Paracas - Přistávající kondor krocanovitý.
2.den. Paracas - Na vyhlídce Mirado La Cathedral.
2.den. Paracas - Racek mořský (Larus marinus) je největší racek rozšířený v Evropě, Severní a Jižní Americe a na několika ostrovech v Atlantském oceánu.
2.den. Paracas - Do moderních peruánských dějin se poloostrov zapsal 8. září 1820, kdy se zde se svými jednotkami vylodil generál José de San Martín a zahájil kampaň za osvobození země ze španělské nadvlády.
2.den. Paracas - Racek mořský je 31–74 cm velký s rozpětím křídel mezi 1,4–1,7 m.
2.den. Paracas - Ústřičník americký. Současná populace amerických ústřičníků se odhaduje na 43 000.
2.den. Paracas - Kondor krocanovitý (Cathartes aura), starším názvem též sup krocanovitý.
2.den. Paracas - Ve vlnách Pacifiku.
2.den. Paracas - Kondor krocanovitý prchá před turisty...
2.den. Paracas - Playa Yumaque
2.den. Paracas - Místní klima ovlivňuje Humboldtův proud, díky němuž má poloostrov extrémně suché a vzhledem k zeměpisné šířce relativně chladné podnebí.
2.den. Paracas - Czech made...
2.den. Paracas - V prvním tisíciletí před naším letopočtem na poloostrově vzkvétala vyspělá paracaská kultura. V roce 1925 odhalil peruánský archeolog Julio César Tello množství hrobů, v nichž byly ostatky díky suchému klimatu dokonale zachované. Příslušníci paracaské civilizace měli uměle prodloužené lebky, vyráběli pestré tkaniny a kvalitní keramiku. Studium těl odhalilo množství vážných zranění, které tehdejší medicína dokázala vyléčit.
2.den. Paracas - Kondor krocanovitý váží 0,85 až 2 kg, délka těla činí 64–81 cm a rozpětí křídel obvykle 170–178 cm, může však dosáhnout i 2 m.
2.den. Paracas - Častými jevy jsou mlha a silný vítr, vzduch obsahuje vysoké množství soli.
Tak to jsme měli štěstí na počasí...
2.den. Paracas - Playa Yumaque
2.den. Paracas - Racek mořský je všežravec, ale zpravidla upřednostňuje masitou stravu, zvláště pak hlemýždě, korýše, ryby, hmyz nebo členovce, pokud se naskytne příležitost, pozře i mršinu.
2.den. Paracas - Tmavé peří kondora krocanovitého pohlcuje teplo, proto se pták ochlazuje létáním do vyšších výšek, kde je chladněji, nebo močením na nohy. To může mít dle vědeckých studií také hygienický význam, protože kyseliny v jeho moči mohou sloužit jako ochrana před nebezpečnými mikroorganismy, když ptáci stojí zabořeni do mršiny.
2.den. Paracas - Racek mořský.
2.den. Paracas - Pterodaktyl ?  :-)
Pelikán hnědý.
2.den. Paracas - Racek tmavý/Larus modestus/
Já toho kraba vytáhnu...
Hnízdní biologie racka tmavého je zcela unikátní. Ptáci hnízdí 35-100 km od pobřeží ve vnitrozemí nejsušší pouště na světě (Atacama). Ve dne dospělí ptáci „stojí“ nad vajíčky nebo mláďaty, aby je stínili před pronikavým sluncem. V noci pak létají lovit potravu na pobřeží Tichého oceánu.
2.den. Paracas - ...nevytáhl a ještě se zmáchal

V této činnosti se obden střídají. Vajíčka jsou na drsné podmínky adaptovaná odlišnou strukturou skořápky, která o dvě třetiny redukuje vypařování vody z nich. Poprvé nechávají rodiče mláďata samotná ve věku šesti dnů, kdy už jsou schopná plné termoregulace. Ptáci loví dvojím způsobem: jednak sbírají z hladiny moře ryby a korýše, jednak loví na pobřeží poustevníčky rodu Eremita.
2.den. Paracas - a zůstal o hladu.
2.den. Paracas - Pacific
2.den. Paracas - Den se chýlí ke konci a slunce barví písek do zlaté.
2.den. Paracas - Archa Noemova
2.den. Paracas - Tady je o zábavu postaráno. My máme hezké fotky a pelikáni alespoň trochu plné žaludky.
2.den. Paracas - Pelikán hnědý.
Naprosto nezaměnitelný, 105–152 cm dlouhý pták s rozpětím křídel od 203 do 228 cm.
2.den. Paracas - Tak přeci něco do zobáku, co nestihli pelikáni.
2.den. Paracas - Sestavička hladových zobáků.
Pelikán hnědý je vysoce společenský pták – hřaduje, migruje a často i loví potravu v hejnech. Jako jediný pelikán se za svou potravou také vrhá střemhlav do vody z výšky 10 m
2.den. Paracas - Plameňák chilský (Phoenicopterus chilensis) je jihoamerický druh plameňáka. Je o trochu menší než plameňák růžový (délka těla 100–120 cm), s více než z poloviny černým zobákem a béžovošedýma nohama s kontrastními červenými koleny a prsty.
2.den. Paracas - Zbalte si optiku a jedeme...
2.den. Paracas - Večer v přístavu... I
2.den. Paracas - Večer v přístavu... II
2.den. Paracas - Co jsi pil? Kolik si toho vypil? Každý hezky se svojí lahví k pokladně...
3.den: Ráno na pláži v Paracas - ...a ráno v tom samém přístavu.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Ústřičník snídá kraba.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Koliha malá/Numenius phaeopus/
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Kvakoš noční stál nehnutě na kraji mola a absolutně mně nevnímal...
3.den: Ráno na pláži v Paracas - ... jen do doby, než jsem stál téměř vedle něho.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Plameňák chilský je chován v přibližně 160 evropských zoo, a je tak v Evropě po plameňáku růžovém druhým nejčastěji chovaným druhem plameňáka. V Česku je však chován jen ve dvou zoo: Zoo Plzeň a Zoo Praha.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Volavka bělostná je malý zástupce čeledi volavkovitých. Hnízdí zejména v mokřadech na jihozápadě Spojených států a v Jižní Americe. Je částečně tažná.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Volavka bělostná dorůstá délky 56 až 66 cm... ale když se postaví na špičky...
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Jespák písečný (Calidris alba) je středně velký druh jespáka z podřádu bahňáků. Má krátký, dosti silný zobák. Ve svatebním šatu má výrazně skvrnitá pera hřbetu a krovek, hruď je rezavá nebo šedá s černým skvrněním, zbytek spodiny má bílý.
Hnízdí daleko v Arktidě, na tahu a v zimě se zdržuje v početných hejnech na plážích na okraji vodní hladiny. Vzácně zaletuje také do vnitrozemí.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - ZOO jen kousek od hostelu.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Atraktivní medúza talířovka kompasová, která dostala název podle typické kresby zvonu, který dosahuje až 20 cm v průměru. Na pláži neublíží, ale setkání s ní ve vodě může způsobit bolestivé a dlouhotrvající šrámy.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Volavka bělostná. Brrr, ta je studená.
3.den: Ráno na pláži v Paracas - Obešel jsem pobřeží, nafotil co nafotit chtěl a teď si jen počkat na snídani na hotelové terase.
3.den: Vinařství a palírna pisca v Piscu. - Zemský ráj to na pohled. Horší už to bylo na chuť.
3.den: Vinařství a palírna pisca v Piscu. - Opravdový profesionál, aneb díky za každé nové ráno...
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Vzhůru na čtyřkolky!
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Vesnice postavená kolem malé oázy obklopené písečnými dunami.
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Sami na vrcholu.
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Děkujeme, že jsme zpět...
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Holky si začali vyskakovat. :-)
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Turisty sem přitahuje mj. provozování sandboardingu na dunách svažujících se k oáze...
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Bára
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Roberto
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Vilda
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Jezero v oáze vzniklo přirozeným prosakováním podzemních vod. Když začali lidé v okolí budovat studny, voda v jezeře začala ubývat a kvůli udržení turistického ruchu musela být doplňována uměle.
3.den: Zastávka v oáze Huacachina - Výborná kuřecí polévka...
3.den: cesta do Nazky - Autobusem z Iky do Nazky 150 kilometrů.
3.den: cesta do Nazky - Tuk-tuků je v Ice asi víc nežli aut...
3.den: cesta do Nazky - Zmrzlinář v Ice.
3.den: cesta do Nazky - Ica.
3.den: cesta do Nazky - V Peru se prý dělá STK co půl roku. Ať žije korupce a slepí technici!
3.den: cesta do Nazky - Ica
3.den: cesta do Nazky - Bordel,bordel, bordel...
3.den: cesta do Nazky - Úpatím And se blížíme k Nazce.
3.den: cesta do Nazky - Mezi San Franciskem a Palpou.
3.den: cesta do Nazky - Ruční myčka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Peru I.

Popis

Let Amsterdam → Lima
Lima - Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem, kostel a klášter San Francisco, další koloniální kostely, náměstí Plaza San Martín…
Paracas - poušť, útesy nad Pacificem, kondoři, plameňáci a pelikáni.
Přejezd do Nazcy se zastávkami v Piscu a pouštní oáze Huacachina.

Období

září 2021

Statistiky

  • 139 fotek
  • 1 zobrazení
  • 2 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Využijte lednové slevy na všechny kalendáře a druhy fotek. Slevové kódy najdete na našich stránkách obchod.rajce.net. Akce platí do 31. 1. 2022
Více info
Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Peru I.
Komentáře Přidat